Menu
iOS 9 ile Ne Değişecek ?

iOS 9 ile Ne Değişecek ?

Apple’ın önümüzdeki ayı düzenleyeceği WWDC 15 etkinliğinde iOS 9’u tanıtması bekleniyor. Peki, iOS 9 ile neler değişecek? Hangi özellikler eklenecek?

Her yıl yeni teknolojiler,ürünler ve diğer teknoloji markalarından farklı çalışmalar ile karşımıza çıkan Apple, bu yıl da heyecanlı tanıtımları ile pek fazla şaşırtmadı. Apple Watch tanıtımında Force Touch özelliği ile dikkat çekmeyi başaran marka, bu özelliğe gelecek iPhone ve iPad modellerinde de yer verecek.
iOS 7 ile yıllardır benimsediği tasarım anlayışından vazgeçerek düz bir tasarıma geçen Apple, iOS 8 ile bu politikasını sürdürmüştü. iOS 7 tasarımı üzerinde ufak çaplı değişiklikler yaparak ve yeni özellikleri sisteme ekleyerek iOS 8 ile karşımıza çıkan Apple’ın, şimdi de WWDC 15 etkinliğinde iOS 9’u görücüye çıkarması bekleniyor.

Herkesin merakla beklediği iOS 9 güncellemesinin stabilite ve performans üzerine olması bekliyordu. Ancak son gelen bilgiler iOS 9 ile sisteme yeni özellikler ekleneceği gibi bazı şeylerin de değişeceğini ortaya koyuyor.

Stabilite ve Performans

iOS 8’de nadir de olsa bazen takılmalar, hatalar ve uygulama çökmeleri yaşanabiliyor. Bu sorunların iOS 9 ile çözüleceği ve sistemin daha kararlı bir yapıda olacağı düşünülüyor.

Yazı Tipi Değişiyor

Sızıntılara göre iOS 9 ile mevcut sürümdeki Helvetica Neue yazı tipinden vazgeçilerek, Apple Watch’da kullanılan daha sade ve şık görünen San Francisco yazı tipi kullanılacak. Ayrıca “San Francisco” fontunun tüm Apple cihazlarına güncellemeler ile sunulacağı da belirtiliyor.

00:34 , 27 Mayıs 2015 iOS 9 ile Ne Değişecek ? için yorumlar kapalı